ANUNȚ IMPORTANT !

Incepand  de maine, 27.08.2020, la sediul Primariei Gradinari se demareaza actiunea de primire a cererilor pentru acordarea tichetelor sociale pe suport electronic pentru sprijin educational , acordate conform OUG nr.133/2020.

Vezi Document

Conditiile de acordare a acestor tichete sunt urmatoarele :
-Venitul lunar net pe membru familie realizat in luna iulie 2020 este de pana la 284 lei,pentru copiii din ciclul prescolar(gradinita)
Venitul lunar net pe membru familie realizat in luna iulie 2020 este de pana la 1.115 lei ,pentru elevii din ciclul primar si gimnazial (clasa pregatitoare – clasa a VIII-a)

Parintele elevului va complete la primarie o cerere , la care trebuie sa ataseze urmatoarele documente justificative:
1.Adeverinta emisa de scoala,care sa ateste ca elevul este inscris la scoala din localitatea Gradinari;
2.Acte identitate parinti;
3.Certificatele  de nastere ale copiilor aflati in intretinere;
4.Certificat de casatorie parinti;
5.Toate  actele doveditoare privind veniturile impozabile si neimpozabile ale familiei ,realizate in luna iulie 2020,mai exact:

-Adeverinta de la locul de munca care sa ateste venitul net realizat in luna iulie 2020
    -Cupon/Extras  de cont de pensie ,somaj,pensie urmas,indemnizatie pentru persoana cu handicap
    -Adeverinta de la ANAF (pentru cei care nu realizeaza venituri ,persoane fizice autorizate,activitati independente,etc)

Va rugam sa distribuiti acest anunt, pentru a ajunge la toti parintii ce au copii inscrisi la gradinitele si scolile de pe raza Comunei Gradinari.